השתלת FUT

FUT, ראשי תיבות של Follicular Unit Transplantation היא סוג של השתלת שיער המתבצעת על ידי חיתוך רצועות עור והחדרת זקיקי השיער שבהם לחלקים המקריחים בקרקפת.

שיטת FUT נחשבת לשיטה הוותיקה להשתלות שיער. לד"ר אלכס גינזבורג שם בינלאומי בתחום ההשתלות ומתמחים מכל רחבי העולם מגיעים להשתלמויות שלו על מנת ללמוד את התחום בצורה המקצועית ביותר.

לקריאה נוספת:

בטיחות

הליך ה-FUT הוא הליך כירורגי לכל דבר ועניין, ולכן המנתח שמבצע אותו חייב להיות רופא מומחה עם הסמכה ייעודית לביצוע השתלות שיער. במידה ואתם פונים למרפאה מקצועית ומורשית, הסיכונים בהשתלת השיער הם מינימליים. אף על פי כן, קיימים סיכונים לסיבוכים רפואיים ואסתטיים כאשר מבצעים את ההשתלה במרפאה לא מורשית או אצל מנתח שאינו מיומן דיו. אנו מסבירים על כך בהרחבה במאמר: למה חשוב לבצע את ההשתלה אצל רופא עור מומחה. בניגוד ל-FUE, בהשתלת FUT נותרת צלקת שנראית לעין במידה והיא לא מכוסה בעזרת מספיק שיער.

נוחות

פרוצדורת FUT מתבצעת מהר יותר מהחלופות משום שזקיקי השיער מחולצים כקבוצות ולא כיחידים. הניתוח אורך בד"כ בין 4 ל-8 שעות, במהלכם הפציינט נשאר ער ותחת הרדמה מקומית בלבד. על מנת לקצר את התהליך ולשפר את איכות התוצאה (ע"י קיצור משך הזמן בו השתלים שוהים מחוץ לעור), אל ד"ר אלכס גינזבורג מצטרף צוות של כ-6 טכנאיות שיער מיומנות בכל השתלה שפועלות במקביל ומאפשרות לפציינט לחסוך זמן יקר. 

מהלך ההחלמה מההשתלה מעט יותר ארוך ומסובך מבהליך FUE וכולל מספר מגבלות על הטיפול בשיער ופעילות גופנית. את ההוראות המדויקות להתנהגות לאחר ההשתלה תוכלו לקבל מהרופא שלכם.

עלות

כולם יודעים שהשתלת שיער אינה הליך זול כלל, ומשום שהיא נחשבת להליך אסטתי, היא לא מכוסה במסגרת הביטוח. יחד עם זאת, חדשות טובות. השתלת FUT נחשבת לפרוצדורה זולה יותר וכל עוד אתם מתאימים לפרוצדורה זו ויש לכם מספיק שער על מנת להסתר את הצלקות המזעריות שהיא מותיר, היא יכולה להיות הפרוצדורה המושלמת עבורכם. מחיר השתלת השיער כמובן משתנה בהתאם לרמת המקצועיות של המרפאה, כמות הזקיקים ופרמטרים רבים נוספים.

יעילות

השתלת שיער אינה מתאימה לכל אחד ועשויה להיכשל ואף לדרדר את המראה של הפציינט בנקודת ההתחלה. על מנת למנוע עוגמת נפש זו, ד"ר אלכס גינזבורג מבצע בדיקת התאמה חינמית ומקבל לתהליך רק מי שבוודאות ייצלח אותו. ההתחייבות שלנו היא להשתלת שיער שלא מזהים אותה כלל – מראה טבעי לחלוטין!

ניתן לראות את תחילת הצמיחה המחודשת של השיער כבר כעבור כ-3 חודשים מיום ההשתלה, ולצפות למראה הסופי כעבור כשנה.