נשירת שיער

מניעת נשירת שיער אצל נשים וגברים,מתחילה בהבנת הסיבה לנשירה. אם גם אתם סובלים מתופעת נשירת שיער מוגברת, חשוב לדעת כי יש מגוון סיבות לנשירה. אצל גברים התופעה נובעת בעיקר בגלל גנטיקה והשפעת ההורמון DHT על השיער, בעוד אצל נשים כבר יש מגוון רב יותר של סיבות כמו נשירת שיער מלחץ, נשירת שיער לאחר לידה, פעילות יתר של בלוטת התריס, גיל המעבר ושינויים הורמונליים, תזונה לקויה, פצעים בקרקפת, אנמיה, דיאטות קיצוניות וביקורים תכופים אצל הספר לצרכי פן, צבע והחלקה. כאמור, לפני שרצים לכל התכשירים המציעים פתרונות לנשירת שיער, חשוב להבין ממה היא נובעת.

סיבות לנשירת שיער אצל גברים

עברו אל: נשירת שיער אצל נשים

על פי רוב, גברים סובלים מבעיית דילול השיער בגלל גנטיקה, תופעה זו ידועה בשם התקרחות זכרית טיפוסית, או כפי שהרופאים נוהגים לכנותה בשם אלפוסיה אנדרוגנית. לאחר גיל 40 למעלה מ- 50% מהגברים סובלים מהבעיה, אך ניתן לראות גם גברים לאחר גיל 20 הסובלים מאלפוסיה אנדרוגנית.

כאמור טיפול בנשירת שיער מתחיל באבחון נכון. במהלך אבחון מקצועי על ידי רופא מומחה עור ושיער בודקים את הצימצון של השיער עקב השפעת הורמון ה- DHT, על פי הערכות המומחים בנושא, רגישות להורמון גורמת לצמיחת שיער דליל ולהתקרחות הדרגתית. 

הגורמים העיקריים והנפוצים לתופעת נשירת שיער אצל גברים:

תזונה לקויה – תזונה לקויה משפיעה על תפקודו של הגוף שלנו, בין השאר מחסור בספיגת ויטמינים החיוניים לצמיחת השיער עשויים להוות גרום מרכזי לנשירה. הפתרון: אבחון נכון יאתר תוספי תזונה לשיער מדוייקים ואת הויטמינים הדרושים וע"י כך תוכלו לקבל מינון המותאם למצבכם לאותו תוסף תזונה/ ויטמין ע"י רופא.

דיאטה קיצונית – בדומה לתזונה לקויה, הגוף לא מקבל את הויטמינים הנחוצים לו בעבור בניית השיערה וחיזוק השורש. כמו כן דיאטה קיצונית עשויה להכניס את הגוף למצב של "שוק" שבו הואר מוותר על מאגרי ויטמינים הדרושים לו ע"מ לשרוד ולהתקיים. גם פה הפתרון יהיה בתוספי תזונה מתאימים.

מחלות עור וקרקפת – עשויות לפגוע בסביבת המחיה של השיער. פצעים, זיהומים או כל מחלת עור אחרת עשויים לגרום לתופעת התקרחות או נשירת שיער. הפתרון: בעת אבחון נשירת שיער על ידי מומחה הוא יבדוק את הקרקפת לגילוי פצעים או דלקות העלולים לגרום לנשירת שיער מוגברת. אבחון זה יביא לטיפול המתאים ביותר.

שאלות ותשובות על נשירת שיער

נשירת שיער היא דבר טבעי שקורה לכל אחד ואחת, אולם נשירה מוגברת דורשת טיפול. נשירת של למעלה מ-100 שערות ביום היא בעיה. על מנת לבדוק כמה שערות נושרות, ניתן לספור את השערות על המברשת או לפנות לייעוץ אצל רופא עורבעל התמחות בתחום.

נשירת שיער נובעת על פי רוב מתכונות גנטיות שעוברות בתורשה. יחד עם זאת קיימות מגוון סיבות נוספות ורצוי לבצע אבחון מקצועי על מנת למצוא את מקור הבעיה ולתת לה פתרון יעיל. בין השאר תזונה ולחץ ידועים כגורמים עיקריים לנשירה מוגברת.

העולם לא מפסיק לחדש. בכל יום צצים אינספור תכשירים ופתרונות לבעיה. טיפול תרופתי, תכשירים למריחה, תוספי תזונה ואף השתלות שיער והזרקות PRP. חשוב שתתייעצו עם איש מקצוע אמין לפני שאתם בוחרים ליישם שיטה כזו או אחרת במקום כל כך בולט בגוף. חשוב שתשתמשו בפתרון המותאם לבעיה שלכם, ושמאחוריו עומדות תוצאות מוכחות והמלצות אותנטיות. תוכלו לקרוא על היתרונות והחסרונות של כל שיטת טיפול באתר.

במקרה של נשירת שיער, ניתן לשקול גם השתלת שיער. שיטה הנחשבת ליעילה במיוחד ובטוחה לטיפול בבעיה. בסיום הטיפול ניתן ליהנות ממראה מרשים ואסתטי. מדובר בהליך יקר יחסית (תוכלו לקרוא בהרחבה על מחיר השתלת שיער בישראל), אך היחיד שמהווה פתרון נצחי לבעיית נשירת השיער וההתקרחות.

אנו מזמינים אתכם לפגישת התייעצות חינמית בה נבחן את האפשרויות העומדות לרשותכם ונבחר את הטיפול המתאים ביותר לכם ולפתרון הבעיה.