הדמיית שיער

מיקרופיגמנטציה או בעברית "הדמיית זקיקי שיער" ו"הדמיית שיער" נועד לטיפול ולמילוי של אזורי התקרחות ודלילות השיער. הטיפול עושה שימוש בתחליפי פיגמנטים בצבעים שונים המופקים מחומרים אורגניים המדמים זיפי שיער. לפני הטיפול המקום מאולחש או מורדם באמצעים חיצוניים כך שהטיפול אינו מלווה בכאב כלשהו. הטיפול להדמיית זקיקי שיער מתבצע ע"י החדרת הפיגמנטים לשכבת האפידרמיס התחתונה בעור, זאת באמצעות מיכשור אלקטרוני עדין, המפעיל מחטים זעירות, הרוטטות פנימה והחוצה בתדירות גבוהה. הדקירות קטנטנות ולא מגיעות לכלי דם, כך שהטיפול אינו גורם לדימום.

הדמיית זקיקי שיער – על התהליך

הטיפול במיקרופיגמנטציה למטרת הדמיית שיער דורש 3-5 פגישות. הצבע המוחדר הינו צבע מיוחד שאינו משנה את צבעו ורק יכול להחלש. הטיפול מחזיק מעמד בין 4-5 שנים.

המיקרופיגמנטציה אינה באה להחליף השתלת שיער אך יכולה לתת פתרון טוב למי שאינו מתאים להשתלה או להשלמת השתלה. מחיר של הדמיית שיער הוא כמובן נמוך יותר ממחיר השתלת שיער.

בתחילת הטיפול הצבע נראה בהיר יותר ועם הזמן מתקבל הצבע המתאים. הטיפול גורם לטישטוש מוחלט של הידללות השיער ויוצר מראה טבעי של שיער צפוף ומלא. חשוב לדעת כי טיפול הדמיית זקיקי שיער לנשים ולגברים מתאים כאחד הן לסובלים מתופעת התקרחות גברית בעלי שיער קצר או ארוך.

הדמיית שיער ליצירת אשליה של זקיקים צומחים

טיפול במיקרופיגמנטציה מיועד לנשים ולגברים בגילאים שונים. מטרת הטיפול היא ליצור אשליה של זקיקי שיער צומחים, ולהעלים את הקרחות מהן סובלים גברים ונשים. במהלך הטיפול מחדירים מחט דקיקה למרחק של כמילימטר אחד בתוך הקרקפת כדי להחדיר פיגמנטים המדמים את זקיקי השיער הטבעי. חשוב לציין כי הפיגמנטים גורמים להתכהות עור הקרקפת וכך נוצרת האשליה של זקיקי שיער טבעי, ואלה משתלבים היטב עם השיער שנותר בראשו של המטופל.

טיפול יעיל ואפקטיבי לשיפור הדימוי והביטחון העצמי

נשים וגברים כאחד עלולים לסבול מדימוי עצמי נמוך בגלל איבוד שיער ראשם. מאחר ולמעלה מ- 50% מהגברים מעל גיל 50 סובלים מהתקרחות ברמה זו או אחרת וגם נשים רבות סובלות משיער דליל ומהתקרחות ככל שגילן עולה, הרי טיפול הדמיית זקיקי שיער מאפשר להם ליהנות ממראה אסתטי יפה. כתוצאה מהטיפול המדמה שיער מלא ובריא נהנה המטופל משיפור מהיר בדימוי העצמי והוא יכול לוותר על כובעים, פאות ואמצעים אחרים לכיסוי הקרחת והשיער הדליל.

שאלות ותשובות בנושא הדמיית שיער

הטיפול דומה לנשים ולגברים, עם זאת ראוי לציין כי הדמיית שיער יוצרת מראה של שיער קצוץ לכן, טיפול הדמיית שיער לנשים מתאים לאלו שאוהבות סגנון של שיער קצר וקצוץ, אך הטיפול מתאים גם לנשים בעלות שיער ארוך הסובלות משיער דליל, וניתן לקבל תוצאות מרשימות ואיכותיות. הרעיון אצל נשים זה להכהות את הקרקפת כדי שלא יהיה קונטרסט בין העור הבהיר לשיער הכהה. גברים רבים נוהגים להסתפר קצוץ לכן המראה אינו מפריע להם.

טיפול במיקרופיגמנטציה אורך לרוב 3-5 פגישות, אורך הטיפול נקבע לאחר אפיון הקרקפת ומדידת שטח המילוי. הטיפול עצמו קצר ואורך בין 40-20 דקות לטיפול הראשון, הטיפולים הבאים קצרים יותר. אחרי הטיפול ניתן לחזור לשגרת היום.

בהתאם לשטח המילוי ומאפייני השיער והקרקפת ניתן לרוב לראות את התוצאה כבר בסיום הטיפול השני או השלישי, במקרה ושטח המילוי גדול יש להמתין כשבוע לאחר סיום הטיפול הרביעי או החמישי.

המיקרופיגמנטציה מתאימה גם לטישטוש והסוואת צלקות שנגרמו מהשתלת שיער אך בכל מקרה מומלץ תחילה לעשות על הצלקת השתלת שיער בשיטת FUE כדי שיהיו זיפי שיער ובשלב מאוחר יותר אפשר לבצע את המיקרופיגמנטציה לטשטוש מוחלט של הצלקת.

חשוב להדגיש את ההבדל בין טיפול הדמיית שיער (מיקרופיגמנטציה) לבין קעקוע הוא עומק החדרת הפיגמנטים לעור הקרקפת. במיקרופיגמנטציה החדירה היא רק לאפידרמיס (השכבה העליונה של העור) בו בזמן שקעקוע מגיע לדרמיס (שכבה עמוקה בעור) ולכן הוא קבוע ולא ניתן להסרה. בקרקפת לא מומלץ לעשות קעקוע היות והמטופל עלול להמשיך להתקרח ואם לא ישאר שיער הקעקוע יראה על הקרקפת.

הבדל נוסף הוא כי הדמיית שיער נעשית על-ידי החדרת צבע בנקודות נקודות מה שנותן מראה של זיפי שיער, בעוד שהקעקוע צובע שטח מלא שלא נותן מראה טבעי בקרקפת.

טיפול בשיער דליל ובהתקרחות