• השתלת שיער ללא צלקות - ד"ר גינזבורג
 

שאלות ותשובות בנושא שיער 

 

שאלות ותשובות בנושא השתלת שיער

 
 • כיצד ניתן ליצור בהשתלת שיער צלקת כמעט בלתי נראית?
   
ישנן היום 2 שיטות ללקיחת שיער מהאיזור התורם שגורמות לצלקות מינימליות ביותר.
 1. השתלת שיער בשיטת FUT - השיטה המודרנית המטפלת גם בתופעת נשירת שיער נשים וגם גברים. בשיטה זו לוקחים רצועת שיער מהחלק האחורי של הקרקפת בטכניקה שנקראית: Tricophitic Donor Closure, טכניקה שמאפשרת לשיער לצמוח בתוך הצלקת, מה שגורם לה להיות מינימלית ביותר, היות והשיער הצומח בתוכה מטשטש אותה עוד יותר.טכניקת סגירת הצלקת מתבצעת באופן מיוחד ע"י סגירה של שתי שכבות, טכניקה בה משתמשים טובי הרופאים בעולם. לאחר לקיחת השיער אנו מפרידים את השערות תחת מיקרוסקופ - עבודה מדוייקת ואיטית ביותר, עובדה שמצריכה צוות גדול יותר (5-6 אחיות), אבל התוצאה היא יותר יחידות פוליקולריות של 1-3 שערות, שמשתלבות באופן טבעי ביותר, אותן משתילים באיזור ההתקרחות. לקיחת הרצועה עם התפירה לוקחת בממוצע 15 דקות, הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית ולכן הפציינט לא סובל מכאבים. כעבור 4-5 שעות מסיום ההשתלה יכול להופיע כאב (בגלל התפרים) וכל כדור נגד כאבים ימנע את המשכו.

  היתרון בשיטה זו לטיפול השתלת שיער, שניתן להשתיל בבת אחת בין 3,000-4,000 שערות תוך כ-4-5 שעות, כאמור עם צלקת מינימלית ביותר והחיסרון הוא שהצלקת בבעלי תספורת קצרה מאד, בכל זאת תראה, על אף גודלה המינימלי - תוספת של 1 ס"מ לאורך השיער כבר תגרום לצלקת להיות בלתי נראית.

  לד"ר גינזבורג ניסיון של למעלה מ-10 שנים בביצוע טיפולי השתלת שיער בשיטת FUE.
  למידע נוסף אודות השתלת שיער FUT

   
 2. השתלת שיער בשיטת FUE - בשיטה זו לוקחים זקיק מהאיזור התורם באמצעות מכשיר אלקטרוני חד של 0.8 מ"מ שמוציא את הזקיק בשלמותו ואת אותו זקיק אנו משתילים באיזור הקרחת. נוצר נקב של כ-0.8 מ"מ באיזור התורם כתוצאה מהוצאת הזקיק, אך הנקב נסגר כעבור 5-6 ימים. כאשר השיער שחור והעור לבן עלול להשאר סימן מאד עדין - במידה ולא קיים קונטרסט בין צבע השיער לצבע העור לא ישאר כל סימן. בשיטה זו לוקח כ-4-5 שעות להוציא כ-1500 שערות, בעוד הפציינט שוכב על הבטן, ועוד כ-1-2 שעות להשתיל את השערות באיזור הקרחת. הטכניקה מבוצעת היום ע"י מכשיר אלקטרוני מיוחד שמאפשר לקיחת יותר זקיקים בפחות זמן, כך שניתן להוציא כ-2000 שערות תוך 5-6 שעות, וזה מאפשר למלא 4 סמ"ר של התקרחות.

  היתרון של שיטה זו שכמעט לא נשאר סימן, אך החיסרון הוא במוגבלות לכמות השיער שניתן לקחת בפעם אחת וכן מחירה שעולה פי 3 מהשיטה הרגילה. כעבור שבועיים - שלושה ניתן לבצע עוד השתלת שיער בשיטת ה-F.U.E כדי לקחת עוד שערות ולהשתילן באיזור הקרחת. מאחר ואין תפר, ההחלמה מהירה יותר ללא כאבים כלל. השתלה בשיטה זו ביצע לאחרונה שחקן מנצ'סטר יונייטד - ויין רוני וזכה בעקבות כך להד תקשורתי נרחב ביותר - ויין רוני סבל מהתקרחות במפרצים, ביצע את ההשתלה, גידל את שערו וכעת נהנה משיער מלא. 

  למידע נוסף אודות השתלת שיער FUE
 • אילו תופעות לוואי קיימות בהשתלת שיער?
במקרים מסוימים נוצרת נפיחות באזור המצח או העפעפיים ביום השלישי שלאחר ההשתלה, אולם כעבור יומיים הנפיחות נעלמת. כיום, באמצעות פלסטר מיוחד ניתן למנוע נפיחות כמעט לחלוטין. יתכן כאב ו/או תחושה של אי נוחות בחלק האחורי של הקרקפת לאחר ביצוע ההשתלה בערב, אך ניתן למנוע זאת על ידי כדורים נגד כאבים. למחרת הכאבים חולפים ויכולה להיוותר תחושת אי נוחות עד להוצאת התפרים לאחר 9 ימים.

ב-20% מהמקרים קיימת אפשרות שההשתלה תגרום לחוסר תחושה באזור המושתל ו/או באזור התורם (עקב ההרדמה) במשך כמה שבועות או חודשים. אך התחושה תמיד חוזרת.
 
בשלושת החודשים הראשונים יכולים להיווצר פצעונים קטנים כתוצאה מהקושי של השיער לצאת, כאשר השיער מתחזק התופעה חולפת. אין כל סיכון בהשתלת שיער - ההשתלה מבוצעת בהרדמה מקומית כמו אצל רופא שיניים ואין מניעה לבצעה גם לאנשים הסובלים מיתר לחץ דם, מסוכרת או אפילו בעלי עבר של ניתוחי לב פתוח וכד', בתנאי שהם מאוזנים מבחינת המחלה.
 
 • האם השיער המושתל צומח לתמיד?
השיער המושתל נלקח מהאזור התורם המאופיין בתכונה גנטית שונה משאר אזורי הקרקפת בכך שהינו עמיד בפניי התקרחות. לכן, השיער המושתל ממשיך לצמוח לאורך כל חייו של המטופל וניתן להתייחס אליו כאל שיער לכל דבר – להסתפר, לגלח, לצבוע וכד'.
 
 • האם השתלת שיער תמיד מצליחה?
את ההשתלה מבצע ד"ר גינזבורג יחד עם צוות של 6 טכנאיות שיער מיומנות וותיקות – כל עוד המטופל נוהג על פי הוראות הרופא ההשתלה תמיד מצליחה בהמשך לתיאום ציפיות שנעשה בשלב הייעוץ ולרוב לא ניתן כלל לדעת כי המטופל עבר השתלת שיער.
 
 • האם השתלת השיער הינה ניתוח מסובך?
השתלת השיער נעשית בהרדמה מקומית ולכן אין כל צורך באשפוז. בתום ההשתלה האורכת כ-4-5 שעות המטופל משוחרר לביתו וחוזר לפעילות כעבור יום.
 
 • האם ניתן לחזור לעבודה מיד לאחר ההשתלה?
בשבוע הראשון ישנם פצעים שהופכים לגלדים באיזור המושתל ולכן ניתן להשתמש בכובע על מנת להסתירם – במידה והמטופל יכול לחבוש כובע במקום עבודתו הוא יכול לחזור לשגרה כבר למחרת. במידה ולא – לאחר שבוע המטופל חוזר למצב שלפני ההשתלה וניתן לחזור לשגרה. מומלץ להמנע מפעילות גופנית מאומצת בחלק הגוף העליון במשך שבועיים כדי לגרום להחלמה להיות מהירה ומוצלחת יותר.
 
 • האם השתלת שיער הינו תהליך כואב?
ההשתלה נערכת תחת הרדמה מקומית הנעשית באמצעות זריקות קטנות באזור התורם ממנו נלקח השיער ובאזור המושתל. לאחר מכן המטופל לא מרגיש כל כאב, יכול לצפות בסרט, לשמוע מוזיקה ולנוח.
 
 • מהן תופעות הלוואי של השתלת שיער?
במקרים מסוימים מופיעה נפיחות באזור המצח ובעפעפיים ביום השלישי שלאחר ההשתלה שנעלמת לאחר יומיים – היום נמנעת הנפיחות לרוב באמצעות פלסטר מיוחד המוצמד במצח העליון למשך 4 ימים בנוסף לתרופה נגד נפיחות.
ב-20% מהמקרים קיימת אפשרות כי ההשתלה תגרום לחוסר תחושה באזור ההשתלה (עקב ההרדמה) לתקופה של כמה שבועות ואפילו חודשים – אך התופעה תמיד חולפת ואינה מפריעה לתפקוד היום יומי של המטופל.
 
 • האם ניתן לקחת שיער מאדם אחר?
השתלת שיער הינה פעולה כירורגית הרבה יותר פשוטה מאשר השתלות אחרות, עם זאת היא אינה שונה בעניין דחיית הגוף המושתל. זו הסיבה שלא ניתן לקחת שיער מאדם אחד למשנהו, כי פעולה זו תדרוש מהמטופל לקחת תרופות נגד דחייה כל חייו.
 
 • אני מתגורר הרחק מהמרפאה - איך אוכל לקבל פרטים ללא צורך להגיע?
ניתן לשלוח תמונות מזוויות שונות של הקרקפת באמצעות הדואר האלקטרוני. לאחר קבלת התמונות, אנו ניצור איתך קשר על מנת להתקדם בתהליך.
 
 • האם אני מועמד מתאים להשתלת שיער?
כדי לבדוק את התאמתך להשתלת שיער ד"ר גינזבורג מבצע ייעוץ ללא תשלום בו נלקח בחשבון גיל המטופל, גודל ההתקרחות, מצב האזור התורם וצפיפות השיער – כל אלה הינם הגורמים החשובים בקבלת החלטה האם הנך מועמד מתאים.

 

 • האם כל קירח יכול לעבור השתלת שיער?
לא כל קירח מתאים להשתלה. ישנם אנשים ששערם בחלקה האחורי של הקרקפת - דליל מדי, ולא כדאי לבצע להם השתלה. הגיל האידיאלי לביצוע השתלת שיער הוא מעל גיל 25, אך קיימים מיקרים בהם ניתן לבצע השתלה בגיל 22. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון כי בחורים צעירים שמתקרחים ימשיכו להקריח בעשורים הבאים לחייהם ועל כן, תכנון ההשתלה בקרבם יהיה שונה מאשר תכנון השתלה בקרב בני 45 ומעלה.

ביצעתי השתלה לאדם בן 76 שלדבריו "לא רצה למות קירח" והתוצאות היו מצוינות. גם בקרב אדם בן 81 התוצאות היו נפלאות. רמת ההצלחה קשורה לבחירה נכונה של שיטת ההשתלה. במרוצת 10-5 שנים האחרונות עובדים לפי שיטת מיני-מיקרו ויחידות פוליקולריות. שיטה זו הוכיחה את עצמה כטובה יותר מהשיטה הישנה של שתלים גדולים (תוצאות לא טובות בצורת מברשת/ראש בובה).

לאחרונה מכונים שונים מפרסמים טיפול בהשתלת שיער, אולם אינם חושפים מיהו הרופא שמבצע את ההשתלה ומהי מומחיותו. לכן מומלץ לבדוק היטב מהי התמחותו של הרופא המבצע.
 
 

שאלות ותשובות בנושא נשירת שיער

 
 • מהי התקרחות זכרית טיפוסית (אלופסיה אנדרוגנטית)?
אלופסיה אנדרוגנטית, המכונה גם התקרחות זכרית טיפוסית, מתאפיינת בתופעת נשירת שיער או בהידלדלות השיער בקודקוד הראש, זוהי תופעה תורשתית. אלופסיה אנדרוגנטית זו הסיבה השכיחה ביותר בהתקרחות בקרב גברים (98%). רצוי מאד לפנות לרופא עור היות וישנן תרופות שניתן באמצעותן לעצור את ההתקרחות וכן לגרום לצמיחה מחודשת של השיער ובכך למנוע את הצורך בהשתלה.
 
 • מה גורם להתקרחות גברית טיפוסית?
התקרחות גברית היא תופעה תורשתית שנובעת מהשפעה גנטית של הדיהידרו-טסטוסטרון (DHT). התורשה יכולה להגיע מצד האבא וכן מצד האמא. ישנם מקרים בהם התורשה מגיעה מאחד הסבים ויש לציין שהתורשה יכולה גם לקפוץ דור ויותר. בזקיקי שיער בעלי רגישות גנטית, הדיהידרו-טסטוסטרון נדבק ע"י קולטים לזקיק השיער, עוצר את שלב הצמיחה (השלב האנגני של מחזור השערה), והתוצאה היא הפיכה הדרגתית של זקיקים גדולים לזקיקים זעירים שיוצרים בהדרגה שערות קצרות ודקות יותר שמגיעות לאורך קצר ולא צומחות יותר. אנזים בשם 5 אלפא רדוקטאז מסדיר את ייצור הדיהידרו-טסטוסטרון.
 
 • היכן בגוף מצוי ה-דיהידרוטסטוסטרון?
דיהידרוטסטוסטרון מצוי ברקמות רבות בגוף, כולל זקיקי שיער הקרקפת.

 

 • מה תפקידו של 5-אלפא רדוקטאז בגוף?
בעזרת האנזים 5-אלפא-רדוקטז (5αR) מתפרק הורמון הטסטוסטרון והופך לדיהידרו-טסטוסטרון או בשמו DHT.
 
 • עד כמה נפוצה ההתקרחות הזכרית הטיפוסית?
התקרחות זכרית טיפוסית יכולה להתחיל בשנות העשרה, העשרים, השלושים והארבעים, והיא מופיעה במידת- מה בקרב 50% מהגברים לפני גיל 40.
 

שאלות ותשובות בנושא הדמיית זקיקי שיער

 
 • האם טיפול הדמיית זקיקי שיער הינו כואב?
טיפול הדמיית זקיקי שיער (מיקרופיגמנטציה) אינו כואב ואורך לרוב 3-5 פגישות, כל פגישה אורכת בין 20 ל-40 דקות. לפני הטיפול מאלחשים את האזור באמצעים חיצוניים, לאחר שהאזור מורדם מחדירים פיגמנטים של צבע לשכבת העור העליונה בקרקפת (אפידרמיס), באמצעות מכשור אלקטרוני מתקדם ועדין. המחטים דקיקות והדקירות העדינות אינן מגיעות לכלי הדם, לכן לא סובלים מדימום אחרי הטיפול. 
לאחר טיפול הדמיית שיער ניתן לחזור לשגרה ללא חשש, בהתאם להמלצות הרופא המטפל. אין תופעות לוואי לטיפול ולרוב גם לא סובלים מרגישות מאחר ולא פוגעים בכלי דם והטיפול מתבצע רק בשכבת העור העליונה. 
 
 • האם הטיפול משאיר צלקות?
טיפול הדמיית זקיקי שיער לא משאיר צלקות מאחר ומשתמשים במחטים עדינות ודקיקות במיוחד. כאמור, את המחטים מחדירים באמצעות מכשור ייעודי רק לשכבת האפידרמיס, לכן לא נותרת צלקת.

 

 • כל כמה זמן יש לחדש את הטיפול ?
טיפול הדמיית שיער נועד ליצור אשליה של זקיקי שיער, צבע הפיגמנטים המוחדרים לעור הקרקפת אינו משתנה אך עשוי לדהות מעט עם הזמן. הטיפול מחזיק מעמד תקופה ארוכה, לפחות 4-5 שנים. לאחר מכן ניתן לחזור על הטיפול מחדש כדי ליהנות ממראה של שיער טבעי וכדי למלא אזורים דלילים.
 
 • האם קיימות תופעות לוואי לטיפול הדמיית שיער?
לאחר טיפול הדמיית שיער עשויים לראות מעט אדמומיות באזור המטופל, התופעה חולפת מאליה תוך 24 שעות. חשוב להדגיש כי לאחר הטיפול ניתן לחזור לשגרת יום מלאה וסדירה ללא שום מגבלה. 
 

 

שאלות ותשובות בנושא השתלת שיער בגבות

 
 • מהי השתלת שיער בגבות?
השתלת שיער בגבות נשקלת כאשר יש מקומות ריקים בחלקים מסויימים של הגבות או בכל הגבות עצמן כתוצאה מסיבות שונות.
במצב זה ניתן לקחת שתלים מהאזור התורם בקרקפת שהינו עמיד בפני נשירה ולהשתיל את אותם שתלים במקומות החסרים.
התוצאה טבעית ויפה.
 
 • ממה נגרמת נשירת שיער בגבות?
לנשירת שיער בגבות אין סיבה אחת - לעיתים מיתר התעסקות בגבות, השיער לא צומח יותר, לעיתים ממחלת עור מסויימת שתוקפת את המקום (כמו אלופסיה אראטה) או דלקת בשורשי השיער ולעיתים הסיבה היא גם גנטית.
בנוסף, יש מצב שהשיער נושר מטראומה מסויימת שהבן אדם עבר  וכמובן לעיתים כתוצאה מפציעה או ניתוח נותרת צלקת שניתן להשתיל עליה.
 
 • כמה עולה השתלת גבות?
מחיר ההשתלה נקבע בהתאם לכמות השתלים הנדרשת ולזמן הנדרש.
 
לייעוץ חינם חייג עכשיו: 1-700-700-210 או מלא פרטים ונחזור אליכם:
חזרה לעמוד קודם