• השתלת שיער ללא צלקות - ד"ר גינזבורג

שמפו נגד נשירת שיער

 
 
תופעת נשירת שיער היא תופעה מוכרת ונפוצה בקרב גילאים שונים באוכלוסייה, אשר מטרידה גברים ונשים כאחד. היא עלולה לגרום לדימוי עצמי נמוך, למבוכה, לפגיעה בביטחון העצמי ועוד. כדאי לדעת כי נשירה של יותר ממאה שיערות ביום נחשבת כבר לבעיה, ולמעשה אם מגלים על הכרית לאחר השינה יותר משש שיערות, כדאי לפנות לרופא מומחה כיוון שיש פתרונות יעילים ומוכחים לטיפול בתופעה. 
 
כמעט כל אדם, גבר או אישה, הסובל מנשירה מוגברת של שיער ראשו מנסה בשלב זה או אחר תכשירים שונים הנמכרים כיום בשוק.  יש היצע גדול של תכשירים המבטיחים עצירה מוחלטת של נשירת השיער ואפילו צמיחה מחדש של שיער הראש. עם זאת, מרבית התכשירים הנמכרים בשוק אינם יעילים, לכן אין תחליף לייעוץ מקצועי ולאבחון הבעיה על ידי רופא מומחה לרפואת עור ושיער.  
 

סיבות מגוונות לתופעת נשירת שיער בקרב נשים וגברים 

הסיבות לנשירה מוגברת של שיער שונות ומגוונות. רוב הגברים סובלים מהתופעה בעיקר מסיבות כמו גנטיקה, תופעה הידועה בשם התקרחות זכרית טיפוסית ומאפיינת בעיקר גברים מעל גיל 40. אצל נשים הבעיה נגרמת מסיבות שונות כמו תזונה לקויה, מתח נפשי, מחלות שונות, פצעים ומחלות עור בקרקפת, שינויים הורמונליים בגיל המעבר, הנקה, אנמיה, חוסר או יתר בפעילות בלוטת התריס ועוד.
 
חשוב להדגיש כי ברוב המקרים לא ניתן לשלוט על תופעה הנשירה מאחר ובמקרים רבים התופעה נגרמת כתוצאה מגנטיקה, בעיקר אצל גברים, אך גם בקרב נשים. כ-50% מהגברים מעל גיל 40 סובלים מתופעת דילול שיער והתקרחות זכרית טיפוסית המכונה בעגה המקצועית אלפוסיה אנדרוגנית. בשנים האחרונות החלו גברים רבים לאחר גיל 20 לגלות נשירה מוגברת של השיער, לרוב כתוצאה מאלפוסיה אנדרוגנית, כלומר מסיבות גנטיות.
  
כאמור, אצל נשים תופעת דילול ונשירת השיער נגרמת מסיבות אחרות לעומת גברים, לשמחתן יש פתרונות יעילים כמו תכשירים שונים, למשל שמפו נגד נשירת שיער. רופא מומחה לרפואת עור ושיער יכול לאחר אבחון להציע טיפול יעיל למניעת הנשירה אצל נשים, לכן מומלץ לפנות לאבחון מקצועי מוקדם ככל הניתן ולא לדחות טיפול בבעיה.   
 

גורמים וסיכויים לטיפול יעיל בתופעת נשירת שיער

נשים וגברים הסובלים מנשירה מוגברת של השיער מסיבה גנטית אשר מנסים לטפל בבעיה באמצעות תכשירים שונים מגלים בסופו של דבר כי השקיעו זמן וכסף לשווא, מאחר ולא ניתן לטפל בבעיה באמצעות שמפו נגד נשירת שיער או תכשירים אחרים שניתן לרכוש ברשתות הפארם, למרות הבטחות היצרנים. יש לעבור אבחון מקצועי על מנת להתאים את הפתרון היעיל והנכון ביותר, לנשים ולגברים כאחד. 
 
בין הפתרונות לסובלים מבעיית התקרחות ניתן למצוא שינוי תזונתי, השתלת שיער, הדמיית שיער, תכשירים ייעודיים כמו מינוקסי, טיפולי מסותרפיה ותרופות (למשל מינוקסידיל, תרופה לטיפול ביתר לחץ דם שהתגלתה כיעילה במיוחד לעידוד צמיחת שיער). 
 
בנשירת שיער כתוצאה מסטרס ניתן לטפל באמצעות טיפול על ידי אנשי מקצוע המתמחים בטיפול בלחץ ומתח נפשי מסיבות שונות, כאשר המומחה לרפואת עור ושיער מציע טיפול נקודתי בבעיית הנשירה. הטיפול בנשירה עשוי להיות באמצעות תכשירים שונים המכילים מינוקסי בריכוז נמוך של 2-5%, אלה תכשירים המחייבים מרשם רופא. ניתן לראות תוצאות כבר לאחר 3 חודשים.
 
בנשירת שיער כתוצאה מתזונה לקויה יש להתאים תזונה נכונה ובריאה יתר, בהתאם למצבו הגופני והבריאותי של המטופל. לאחר אבחון בעיית נשירת השיער ניתן להתאים טיפול יעיל, הסיכוי גבוה להצלחת הטיפול.
 
בנשירת שיער על רקע הורמונלי יש לטפל בהפרעה ההורמונלית שגורמת לפגיעה בשיער. הסיכוי להצלחת הטיפול בנשירה גבוה, כל עוד מטפלים בבעיה ההורמונלית.
 
בנשירת שיער הנגרמת כתוצאה משימוש בחומרים כימיים כמו בהחלקת שיער, צבע ובתוספות שיער, או כתוצאה מקוקו מתוח מדי, הסיכוי להצלחת הטיפול בנשירה יחסית נמוך. עם זאת, ישנם פתרונות שניתן להציע לאחר אבחון הסיבה לנשירה המוגברת, שינוי בהרגלי התסרוקת ועיצוב השיער, ושימוש בתכשירים שונים.   
 

איך לבחור תכשיר לטיפול בנשירת שיער?

במידה ומחליטים על רכישת שמפו נגד נשירת שיער חשוב לקרוא מהם המרכיבים של התכשיר, יש לבחור בשמפו המתאים לסוג השיער ולבעיה ממנה סובלים, למשל ישנם תכשירים ייעודיים לשיער צבוע, לשיער שמן או יבש וכדומה. 
 
מומלץ להעדיף תכשירים המכילים: 
 
מינוקסי/מינוקסידיל בשיעור 2-5%, אבץ, 
דיאמינופירימידין אוקסיד 
שמנים טבעיים (עץ התה, סרפד, מנטול) 
 
כל אלה ממריצים את הדם בקרקפת ומזרזים את קצב צמיחת השיער.
כדאי להימנע מתכשירי שמפו יבש למרות הפופולריות שלהם, תכשירים אלה מסוכנים בגלל המרכיבים שלהם העלולים לגרום לייבוש עור הקרקפת ולהתפתחות גירויים, רגישות ואלרגיה, ולמעשה לגרום לנזק לשיער.
 

תכשירים מומלצים היעילים לטיפול בנשירת שיער

חשוב לקבל המלצה על תכשיר או שמפו נגד נשירת שיער רק ממומחה לבעיות עור ושיער. בין התכשירים המומלצים בשוק:
  • טופיק - תכשיר יעיל למצבי התקרחות ושיער דליל, זהו פתרון קוסמטי, יש מבחר גוונים לבחירה. התכשיר מכיל סיבי שיער מיקרוסקופיים מחומרים אורגניים הנתפסים בשיער באמצעות חשמל סטטי לכיסוי אזורים עם שעיר דליל. 
  • מינוקסידיל- תכשיר יעיל לטיפול בנשירת שיער והתקרחות אצל נשים וגברים, מינוקסידיל היא תרופה ליתר לחץ דם הגורמת לעידוד צמיחת שיער.
  • פרופסיה- תרופה במרשם רופא לטיפול בנשירת שיער והתקרחות גברית טיפוסית.
  • מסותרפיה- הזרקת מינוקסידיל, ביוטין ופנתנול לעור הקרקפת, לאחר 5 טיפולים ניתן להבחין בתוצאות.
  • דוטסטריד- תרופה לסובלים מערמונית מוגדלת שנמצאה כיעילה לטיפול בנשירת שיער.
 
 
לייעוץ חינם חייג עכשיו: 1-700-700-210 או מלא פרטים ונחזור אליכם:
חזרה לעמוד קודם