• השתלת שיער ללא צלקות - ד"ר גינזבורג

נשירת שיער אצל נשים וגברים - הסיבות והפתרונות

מניעת נשירת שיער אצל נשים וגברים

 
אין ספק שנשירה מוגברת בשיער היא תופעה מלחיצה ,הפוגעת באסתטיות הראש ובאיכות החיים, אך בהחלט תופעה שניתן למנוע. מניעת נשירת שיער אצל נשים וגברים, מתחילה בהבנת הסיבות לנשירה וישנן לא מעט כאלה: תזונה לקויה, לחץ, פצעים בקרקפת, אנמיה, דיאטות קיצוניות, אצל נשים יכולה להיות נשירה לאחר לידה, עקב פעילות יתר של בלוטת התריס, גיל המעבר ושינויים הורמונליים וביקורים תכופים אצל הספר לצרכי פן, צבע והחלקה ואצל גברים הרבה פעמים התופעה נובעת בעיקר בגלל גנטיקה והשפעת ההורמון DHT על השיער. כאמור, לפני שנדבר על מגוון הטיפולים לנשירת שיער, חשוב קודם להבין ממה היא נובעת.
 
 
נשירת שיער, ד"ר אלכס גינזבורג

סיבות לנשירת שיער - גברים

 
לרוב, גברים סובלים מבעיית דילול השיער בגלל גנטיקה, תופעה זו ידועה בשם התקרחות זכרית טיפוסית, או כפי שהרופאים נוהגים לכנותה בשם אלפוסיה אנדרוגנית. לאחר גיל 40 למעלה מ- 50% מהגברים סובלים מהבעיה, אך ניתן לראות גם גברים לאחר גיל 20 הסובלים מאלפוסיה אנדרוגנית. 
 
כאמור טיפול בנשירת שיער מתחיל באבחון נכון. במהלך אבחון מקצועי על ידי רופא מומחה עור ושיער בודקים את הצימצון של השיער עקב השפעת הורמון ה- DHT, על פי הערכות המומחים בנושא, רגישות להורמון גורמת לצמיחת שיער דליל ולהתקרחות הדרגתית.
 
להלן הגורמים העיקריים והנפוצים לתופעת נשירת שיער אצל גברים:
  • תזונה לקויה - תזונה משפיעה על תפקוד הגוף שלנו. בין השאר מחסור בספיגת ויטמינים חיוניים לצמיחת השיער עשויים להוות גרום מרכזי לנשירה.
    הפתרון: ויטמינים לנשירת שיער. אבחון נכון יאתר תוספי תזונה לשיער מדוייקים ואת הויטמינים הדרושים וע"י כך תוכלו לקבל מינון המותאם למצבכם לאותו תוסף תזונה/ ויטמין ע"י רופא.
  • דיאטה קיצונית - בדומה לתזונה לקויה, הגוף לא מקבל את הויטמינים הנחוצים לו בעבור בניית השיערה וחיזוק השורש. כמו כן דיאטה קיצונית עשויה להכניס את הגוף למצב של "שוק" שבו הואר מוותר על מאגרי ויטמינים הדרושים לו ע"מ לשרוד ולהתקיים. גם פה הפתרון יהיה בתוספי תזונה מתאימים.
  • מחלות עור וקרקפת - עשויות לפגוע בסביבת המחיה של השיער. פצעים, זיהומים או כל מחלת עור אחרת עשויים לגרום לתופעת התקרחות או נשירת שיער.
    הפתרון: בעת אבחון נשירת שיער על ידי מומחה הוא יבדוק את הקרקפת לגילוי פצעים או דלקות העלולים לגרום לנשירת שיער מוגברת. אבחון זה יביא לטיפול המתאים ביותר
 

נשירת שיער נשים - סיבות:

לרוב, הסיבות לנשירת שיער אצל נשים צעירות, מבוגרות ובגיל המעבר שונות מגברים. חשוב לדעת - מניעת נשירת שיער אצל נשים אפשרית! בין הסיבות העיקריות לנשירה אצל נשים ניתן למנות את הגורמים הבאים:
 

תזונה לקויה

 
תזונה לקויה מהווה סיבה שכיחה לתופעת נשירת שיער אצל נשים. הרופא ימליץ על ויטמינים לשיער או שינוי תזונתי לאחר אבחון מעמיק ומדויק. 
 
חוסר ויטמין D - יש תאוריה שאומרת שויטמין D נחוץ לצמיחת שיער ולחיזוק הזקיקים. במידה והרופא מאתר חוסר בוויטמין D הוא ימליץ על תוסף תזונה המכיל ריכוז גבוה של ויטמין זה.
חוסר ברזל - חוסר בברזל גורם לנשירת שיער, יש לקחת תוסף תזונתי המכיל ברזל כדי להשלים חסרים ולסייע לשיער לצמוח באופן בריא.
 
לקריאה על פתרונות ודרכי מניעת נשירת שיער אצל נשים
 

נשירת שיער תקופתית אצל נשים

 
גיל המעבר - גיל המעבר מאופיין בשינויים הורמונליים הגורמים לתופעת נשירת שיער.
• הנקה - הנקה לא גורמת לנשירת שיער אבל לאחר לידה יש אפשרות סבירה לנשירה מוגברת זמנית, יש לאבחן האם קיימים חסרים תזונתיים.
נשירת שיער לאחר לידה - נשים רבות עוברות נשירת שיער בהריון וסובלות מתופעת נשירת שיער מוגברת 3 חודשים לאחר הלידה, ניתן לבצע בדיקות דם כדי לוודא  אם יש לתת טיפול.
לחץ, חרדות, סטרס ועוד - לחץ הינו גורם מרכזי לנשירת שיער אצל נשים, ויכול לגרום לנשירת שיער מוגברת.
 

נשירת שיער עקב פגיעות חיצוניות ומחלות

 
כאבים בקרקפת- נשים (או גברים) הסובלים מכאבים בקרקפת עלולים לגלות סימנים של נשירה מוגברת מהראש. יש לאבחן את הגורם לכאבים ולנשירת שיער ולבדוק את הקרקפת כדי לשלול מחלות, ובהתאם לממצאים להציע טיפול יעיל.
כימותרפיה- טיפולי כימותרפיה גורמים לנשירת שיער אצל נשים וגברים, לרוב לא מומלץ לתת טיפול תרופתי במהלך טיפולי הכימותרפיה, ניתן לכסות אזורים דלילים באמצעות פאה או תוספות שיער. בד"כ לאחר הטיפול הכימותרפי השיער חוזר במלואו.
הפתרון: בדר"כ לאחר סיום נטילת התרופות או סיום הטיפולים השיער חוזר למצבו המקורי ומתמלא מחדש.
בלוטת התריס- יתר או חוסר בפעילות בלוטת התריס גורמים לתופעת נשירת שיער אצל גברים ונשים. יש לאבחן את הבעיה ולהציע טיפול מתאים.
אנמיה- נשים רבות סובלות מאנמיה, חלקן כתוצאה מאיבוד דם במחזור החודשי ואחרות ממחסור בברזל. אנמיה נחשבת לגורם מרכזי לתופעת נשירת שיער אצל נשים.
 

נשירת שיער טיפול, ייעוץ ואבחון עם ד"ר אלכס גינזבורג  

לסיכום, כדי למצוא את הפיתרון המתאים ביותר לנשירת שיער, יש למצוא קודם את הסיבות. יש מגוון סיבות לתופעת נשירת שיער אצל נשים וגברים. לכן, אם מגלים למעלה משש שערות על הכרית בבוקר, חשוב להתייעץ עם רופא מומחה לבעיות עור ושיער על מנת לעבור אבחון מקצועי, וכדי לקבל טיפול מתאים המביא לתוצאות משביעות רצון. קליניקת Hairtransplant בניהולו של ד"ר אלכס גינזבורג מומחה עולמי וחלוץ בתחום השתלות שיער כאן עבורכם, הנכם מוזמנים להשאיר פרטים לקבלת ייעוץ חינם בנושא וקבלת פתרונות וטיפולים המתאימים למצבכם לאחר אבחון.
 
   
                             תמונה לפני טיפול                    תמונה לאחר טיפול
                     נשירת שיער - תמונת לפני טיפול      נשירת שיער - תמונת לאחר טיפול
 
לייעוץ חינם חייג עכשיו: 1-700-700-210 או מלא פרטים ונחזור אליכם:
חזרה לעמוד קודם