• השתלת שיער ללא צלקות - ד"ר גינזבורג

נשירת שיער נשים וגברים - הסיבות והפתרונות

 

מניעת נשירת שיער נשים וגברים

 
אין ספק שנשירה מוגברת בשיער היא תופעה מלחיצה ,הפוגעת באסתטיות הראש ובאיכות החיים, אך בהחלט תופעה שניתן למנוע. מניעת נשירת שיער אצל נשים וגברים, מתחילה בהבנת הסיבות לנשירה וישנן לא מעט כאלה: תזונה לקויה, לחץ, פצעים בקרקפת, אנמיה ודיאטות קיצוניות. אצל נשים יכולה להיות נשירה עקב פעילות יתר של בלוטת התריס, גיל המעבר, לאחר לידה, שינויים הורמונליים וביקורים תכופים אצל הספר לצרכי פן, צבע והחלקה.  אצל גברים הרבה פעמים התופעה נובעת בעיקר בגלל גנטיקה והשפעת ההורמון DHT על השיער. כאמור, לפני שנדבר על מגוון הטיפולים, חשוב קודם להבין ממה היא נובעת.
 

פתרונות לנשירת שיער

 
ד"ר אלכס גינזבורג הוא מומחה בעל שם עולמי לטיפולי השתלת שיער. במרפאה הוא מציע מגוון פתרונות לתופעת נשירת שיער, בין היתר כתוצאה מטיפולי כימותרפיה, מחלות עור וקרקפת, תפקוד לקוי של בלוטת התריס וגם לבעיות של נשירה תקופתית. כדי להעניק את הטיפול הנכון, המקצועי והמתאים ביותר למטופל, צוות המרפאה בודק את הלקוח על מנת לאבחן במקצועיות את הסיבות לתופעה. בהתאם למאפייני המטופל, סוג השיער והבעיה ממנה הוא סובל, מתאימים עבורו את הפתרון הנכון ביותר. 
 
נשירת שיער, ד"ר אלכס גינזבורגנשירת שיער גברים - הסיבות
 
לרוב, גברים סובלים מבעיית דילול השיער בגלל גנטיקה. תופעה זו ידועה בשם התקרחות זכרית טיפוסית, או בשמה המקצועי אלפוסיה אנדרוגנית. לאחר גיל 40 למעלה מ- 50% מהגברים סובלים מהבעיה, אך ניתן לראות גם גברים לאחר גיל 20 הסובלים מאלפוסיה אנדרוגנית. 
 
כאמור טיפול בנשירת שיער מתחיל באבחון נכון. במהלך אבחון מקצועי על ידי רופא מומחה עור ושיער בודקים את הצימצון של השיער עקב השפעת הורמון ה- DHT, על פי הערכות המומחים בנושא, רגישות להורמון גורמת לצמיחת שיער דליל ולהתקרחות הדרגתית.
 
להלן הגורמים העיקריים והנפוצים לנשירה אצל גברים:
 • תזונה לקויה - תזונה משפיעה על תפקוד הגוף שלנו. בין השאר מחסור בספיגת ויטמינים חיוניים לצמיחת השיער עשויים להוות גרום מרכזי לנשירה.
  הפתרון: ויטמינים לנשירת שיער. אבחון נכון יאתר תוספי תזונה לשיער
  מדוייקים ואת הויטמינים הדרושים וע"י כך תוכלו לקבל מינון המותאם למצבכם לאותו תוסף תזונה/ ויטמין ע"י רופא.
   
 • דיאטה קיצונית - בדומה לתזונה לקויה, הגוף לא מקבל את הויטמינים הנחוצים לו בעבור בניית השיערה וחיזוק השורש. כמו כן דיאטה קיצונית עשויה להכניס את הגוף למצב של "שוק" שבו הואר מוותר על מאגרי ויטמינים הדרושים לו ע"מ לשרוד ולהתקיים. גם פה הפתרון יהיה בתוספי תזונה מתאימים.
   
 • מחלות עור וקרקפת - עשויות לפגוע בסביבת המחיה של השיער. פצעים, זיהומים או כל מחלת עור אחרת עשויים לגרום לתופעת התקרחות או נשירת שיער.
  הפתרון: יש לאבחן במקצועיות את המחלה ובהתאם לכך להציע את הפתרון הנכון. באמצעות בדיקה ידנית הרופא המומחה מזהה פצעים, דלקות וזיהומים בעור, ומתאים את הטיפול הנכון ביותר. לעתים נדרש טיפול תרופתי המותאם למחלת העור או הקרקפת, ובמידת הצורך מציעים לאחר מכן גם טיפול מקצועי למניעת נשירת השיער ולחידוש הצמיחה.
 

נשירת שיער נשים - סיבות:

לרוב, הסיבות לנשירה אצל נשים שונות מגברים. חשוב לדעת - מניעת נשירת שיער אצל נשים צעירות, מבוגרות ובגיל המעבר אפשרית! בין הסיבות העיקריות לנשירה אצל נשים ניתן למנות את הגורמים הבאים:
 

תזונה לקויה

 
תזונה לקויה מהווה סיבה שכיחה לתופעת נשירה אצל נשים. הרופא ימליץ על ויטמינים לשיער או שינוי תזונתי לאחר אבחון מעמיק ומדויק. 
 • חוסר ויטמין D - יש תאוריה שאומרת שויטמין D נחוץ לצמיחת שיער ולחיזוק הזקיקים. במידה והרופא מאתר חוסר בוויטמין D הוא ימליץ על תוסף תזונה המכיל ריכוז גבוה של ויטמין זה.
   
 • חוסר ברזל - חוסר בברזל גורם לנשירה, יש לקחת תוסף תזונתי המכיל ברזל כדי להשלים חסרים ולסייע לשיער לצמוח באופן בריא.
 

נשירת שיער תקופתית אצל נשים

 • גיל המעבר - גיל המעבר מאופיין בשינויים הורמונליים הגורמים לתופעת נשירת שיער.
   
 • הנקה - הנקה לא גורמת לנשירה אבל לאחר לידה יש אפשרות סבירה לנשירה מוגברת זמנית, יש לאבחן האם קיימים חסרים תזונתיים.
   
 • נשירת שיער לאחר לידה - נשים רבות חוות נשירת שיער בהריון וסובלות מתופעת של נשירה מוגברת 3 חודשים לאחר הלידה, ניתן לבצע בדיקות דם כדי לוודא  אם יש לתת טיפול.
   
 • לחץ, חרדות, סטרס ועוד - לחץ הינו גורם מרכזי לנשירה אצל נשים, ויכול לגרום לנשירה מוגברת.
הפתרון: יש סיבות שונות לנשירת שיער תקופתית, לאחר אבחון מקצועי ניתן להתאים את הפתרון הנכון ביותר, למשל שינוי תזונתי, מתן תרופות, שימוש בתכשירים לכיסוי האזור הדליל וכדומה.
 

נשירת שיער עקב פגיעות חיצוניות ומחלות

 • כאבים בקרקפת - נשים (או גברים) הסובלים מכאבים בקרקפת עלולים לגלות סימנים של נשירה מוגברת מהראש. יש לאבחן את הגורם לכאבים ולנשירה ולבדוק את הקרקפת כדי לשלול מחלות, ובהתאם לממצאים להציע טיפול יעיל.
   
 • כימותרפיה - טיפולי כימותרפיה גורמים לנשירה גם אצל נשים וגם אצל גברים, לרוב לא מומלץ לתת טיפול תרופתי במהלך טיפולי הכימותרפיה, ניתן לכסות אזורים דלילים באמצעות פאה או תוספות שיער. בד"כ לאחר הטיפול הכימותרפי השיער חוזר במלואו.
  הפתרון: מומלץ להימנע מטיפול תרופתי בתקופת טיפולי הכימותרפיה, ניתן לכסות אזור דליל באמצעות פאה או תוספות שיער. ברוב המקרים בסוף טיפולי הכימותרפיה השיער ישוב לצמוח מחדש.
   
 • בלוטת התריס - יתר או חוסר בפעילות בלוטת התריס גורמים לתופעת נשירת שיער אצל גברים ונשים. יש לאבחן את הבעיה ולהציע טיפול מתאים.
  הפתרון: לאחר אבחון הבעיה מציעים פתרון מקצועי לתופעה, לדוגמה טיפול תרופתי כמו תירוקסין. במקרים נדירים יש לכרות את בלוטת התריס ולאחר מכן יש צורך בטיפול קבוע בתת פעילות בלוטת התריס.
   
 • אנמיה - נשים רבות סובלות מאנמיה, חלקן כתוצאה מאיבוד דם במחזור החודשי ואחרות ממחסור בברזל. אנמיה נחשבת לגורם מרכזי לתופעת נשירת שיער אצל נשים.
 

נשירת שיער טיפול, ייעוץ ואבחון עם ד"ר אלכס גינזבורג  

לסיכום, כדי למצוא את הפיתרון המתאים ביותר, יש למצוא קודם את הסיבות. יש מגוון סיבות לתופעת נשירת שיער אצל נשים וגברים. לכן, אם מגלים למעלה משש שערות על הכרית בבוקר, חשוב להתייעץ עם רופא מומחה לבעיות עור ושיער על מנת לעבור אבחון מקצועי, וכדי לקבל טיפול מתאים המביא לתוצאות משביעות רצון. קליניקת Hairtransplant בניהולו של ד"ר אלכס גינזבורג מומחה עולמי וחלוץ בתחום השתלות שיער כאן עבורכם, הנכם מוזמנים להשאיר פרטים לקבלת ייעוץ חינם בנושא וקבלת פתרונות וטיפולים המתאימים למצבכם לאחר אבחון.
 
 
   
                             תמונה לפני טיפול                    תמונה לאחר טיפול
                     נשירת שיער - תמונת לפני טיפול      נשירת שיער - תמונת לאחר טיפול
 
לייעוץ חינם חייג עכשיו: 1-700-700-210 או מלא פרטים ונחזור אליכם:
חזרה לעמוד קודם