• השתלת שיער ללא צלקות - ד"ר גינזבורג

נשירת שיער - סיבות שונות, סוגים שונים

 
מעוניינים לדעת למה השיער נושר? איך למנוע נשירת שיער אצל נשים וגברים? האם גם אתם סובלים מתופעת נשירת שיער מוגברת? ובכן, כדאי לדעת כי יש מגוון סיבות לנשירת שיער, כאשר גברים סובלים מהתופעה בעיקר בגלל גנטיקה והשפעת ההורמון DHT על השיער. נשים סובלות מהתופעה מסיבות שונות, בין היתר נשירת שיער מלחץ, לאחר לידה, פעילות יתר של בלוטת התריס, גיל המעבר ושינויים הורמונליים, תזונה לקויה, פצעים בקרקפת, אנמיה, דיאטות קיצוניות וביקורים תכופים אצל הספר לצרכי פן, צבע והחלקה.
נשירת שיער, ד"ר אלכס גינזבורג

 

נשירת שיער גברים - סיבות:

על פי רוב, גברים סובלים מבעיית דילול השיער בגלל גנטיקה, תופעה זו ידועה בשם התקרחות זכרית טיפוסית, או כפי שהרופאים נוהגים לכנותה בשם אלפוסיה אנדרוגנית. לאחר גיל 40 למעלה מ- 50% מהגברים סובלים מהבעיה, אך ניתן לראות גם גברים לאחר גיל 20 הסובלים מאלפוסיה אנדרוגנית. 
במהלך אבחון מקצועי על ידי רופא מומחה עור ושיער בודקים את הצימצון של השיער עקב השפעת הורמון ה- DHT, על פי הערכות המומחים בנושא, רגישות להורמון גורמת לצמיחת שיער דליל ולהתקרחות הדרגתית. להלן הגורמים העיקריים והנפוצים לתופעת נשירת שיער אצל גברים:
 • תזונה לקויה - תזונה לקויה משפיעה על תפקודו של הגוף שלנו, בין השאר מחסור בספיגת ויטמינים החיוניים לצמיחת השיער עשויים לגרום לנשירת שיער. אבחון נכון יאתר את הויטמינים הדרושים וע"י כך תוכלו לקבל מינון המותאם למצבכם לאותו תוסף תזונה/ ויטמין ע"י רופא.
   
 • דיאטה קיצונית - בדומה לתזונה לקויה, הגוף לא מקבל את הויטמינים הנחוצים לו בעבור בניית השיערה וחיזוק השורש. כמו כן דיאטה קיצונית עשויה להכניס את הגוף למצב של "שוק" שבו הואר מוותר על מאגרי ויטמינים הדרושים לו ע"מ לשרוד ולהתקיים.
   
 • טיפולי כימותרפיה ושימוש בתרופות - טיפולי כימותרפיה או שימוש בתרופות כימיות אחרות עשויים לגרום לנשירת שיער, בדר"כ לאחר סיום נטילת התרופות או סיום הטיפולים השיער חוזר למצבו המקורי ומתמלא מחדש.
   
 • מחלות עור וקרקפת - עשויות לפגוע בסביבת המחיה של השיער. פצעים, זיהומים או כל מחלת עור אחרת עשויים לגרום לתופעת התקרחות או נשירת שיער. אבחון נכון של המחלה יאפשר טיפול מונע וברגע שהקרקפת תחלים השיער יחל בתהליך צמיחה מחודש.
   
 • מחסור בויטמינים - ויטמין D, ברזל, אבץ ועוד...
   
 • בלוטת התריס - תפקוד לקוי או פעילות יתר של בלוטת התריס עושיה לגרום לתופעת נשירת שיער בקרב נשים.
   
 • סטרס, לחץ נפשי, חרדות ועוד...  
 

נשירת שיער נשים - סיבות:

לתופעת נשירת שיער נשים סיבות רבות. לרוב, הסיבות לנשירת שיער אצל נשים צעירות ובכל הגילאים שונות מגברים. חשוב לדעת - מניעת נשירת שיער אצל נשים אפשרית! בין הסיבות העיקריות לנשירה אצל נשים ניתן למנות את הגורמים הבאים:
 

נשירת שיער ויטמינים ותזונה

 
תזונה לקויה מהווה סיבה שכיחה לתופעת נשירת שיער אצל נשים. הרופא ימליץ על שינוי תזונתי לאחר אבחון מעמיק ומדויק, או נטילת תוספי ויטמינים הרלוונטיים עבור כל מקרה לגופו. לדוגמא:
 
חוסר ויטמין D - יש תאוריה שאומרת שויטמין D נחוץ לצמיחת שיער ולחיזוק הזקיקים. במידה והרופא מאתר חוסר בוויטמין D הוא ימליץ על תוסף תזונה המכיל ריכוז גבוה של ויטמין זה.
 
חוסר ברזל - חוסר בברזל גורם לנשירת שיער, יש לקחת תוסף תזונתי המכיל ברזל כדי להשלים חסרים ולסייע לשיער לצמוח באופן בריא.
 

נשירת שיער תקופתית

 
גיל המעבר - גיל המעבר מאופיין בשינויים הורמונליים הגורמים לתופעת נשירת שיער.
 
• הנקה - הנקה לא גורמת לנשירת שיער אבל לאחר לידה יש אפשרות סבירה לנשירה מוגברת זמנית, יש לאבחן האם קיימים חסרים תזונתיים.
 
נשירת שיער לאחר לידה - נשים רבות עוברות נשירת שיער בהריון וסובלות מתופעת נשירת שיער מוגברת 3 חודשים לאחר הלידה, ניתן לבצע בדיקות דם כדי לוודא  אם יש לתת טיפול.
 
לחץ, חרדות, סטרס ועוד - לחץ הינו גורם מרכזי לנשירת שיער אצל נשים, ויכול לגרום לנשירת שיער מוגברת.
 
 

נשירת שיער עקב פגיעות חיצוניות ומחלות

 
פצעים בקרקפת- בעת אבחון נשירת שיער על ידי מומחה הוא יבדוק את הקרקפת לגילוי פצעים או דלקות העלולים לגרום לנשירת שיער מוגברת. פצעים בקרקפת יכולים להעיד גם על תסמיני מחלות אחרות בהן יש לטפל.
 
כאבים בקרקפת- נשים (או גברים) הסובלים מכאבים בקרקפת עלולים לגלות סימנים של נשירה מוגברת מהראש. יש לאבחן את הגורם לכאבים ולנשירת שיער ולבדוק את הקרקפת כדי לשלול מחלות, ובהתאם לממצאים להציע טיפול יעיל.
 
כימותרפיה- טיפולי כימותרפיה גורמים לנשירת שיער אצל נשים וגברים, לרוב לא מומלץ לתת טיפול תרופתי במהלך טיפולי הכימותרפיה, ניתן לכסות אזורים דלילים באמצעות פאה או תוספות שיער. בד"כ לאחר הטיפול הכימותרפי השיער חוזר במלואו.
 
בלוטת התריס- יתר או חוסר בפעילות בלוטת התריס גורמים לתופעת נשירת שיער אצל גברים ונשים. יש לאבחן את הבעיה ולהציע טיפול מתאים.
 
אנמיה- נשים רבות סובלות מאנמיה, חלקן כתוצאה מאיבוד דם במחזור החודשי ואחרות ממחסור בברזל. אנמיה נחשבת לגורם מרכזי לתופעת נשירת שיער אצל נשים.
 

* למידע נוסף על נשירת שיער אצל נשים

 

נשירת שיער טיפול, ייעוץ ואבחון עם ד"ר אלכס גינזבורג  

לסיכום, יש מגוון סיבות לתופעת נשירת שיער אצל נשים וגברים. לכן, אם מגלים למעלה משש שערות על הכרית בבוקר, חשוב להתייעץ עם רופא מומחה לנשירת שיער נשים וגברים ולבעיות עור ושיער על מנת לעבור אבחון מקצועי, וכדי לקבל טיפול מתאים המביא לתוצאות משביעות רצון. קליניקת Hairtransplant בניהולו של ד"ר אלכס גינזבורג מומחה עולמי וחלוץ בתחום השתלות שיער כאן עבורכם, הנכם מוזמנים להשאיר פרטים לקבלת ייעוץ חינם בנושא וקבלת פתרונות וטיפולים המתאימים למצבכם לאחר אבחון.
 
   
                             תמונה לפני טיפול                    תמונה לאחר טיפול
                     נשירת שיער - תמונת לפני טיפול      נשירת שיער - תמונת לאחר טיפול
 
 
לייעוץ חינם חייג עכשיו: 1-700-700-210 או מלא פרטים ונחזור אליכם:
חזרה לעמוד קודם